Vaffelløbet 2015 løb af stablen søndag d. 30. august. Du kan se billeder og tider fra løbet nedenfor.

Vindertider fra de forrige 2 års vaffelløb ses under fanebladene 2014 og 2013.

Vi håber at se Jer igen til endnu en god og hyggelig dag - næste år.

Allindelille IF

 
Vindere af Vaffelløbet 2015

5 km:
 
Kategori Navn Tid
Drenge 0-9 år Jacob Braun 25:45
Piger 0-9 år Amanda Sørensen 40:27
Drenge 10-13 år Jonas Kahn 22:36
Piger 10-13 år Klara Hansen 26:01
Mænd 14 + Simon Petersen 20:08
Kvinder 14 + Rikke Madsen 25:31
 
10 km:
 
Kategori Navn Tid
Mænd 14 +      Bjørn Jensen      38:54
Kvinder 14 + Astrid Nielsen 53:18

 
Alle tider

5 km Drenge 0-9 år
 
Tid Navn
25.45  Jacob Braun
26.38  Benjamin Nørrestrand
27.16 Jeppe Dyrbak Holst-Christensen
27.42 Victor Dyrbak Holst-Christensen
35.32 Joachim Braun
36.38 Linus Juel Rosdahl
36.57 Magne Bonde Fahlgren
39.33 Mads Dall
40.16 Mathias Holm
42.14 Rasmus Holger Pedersen
43.13 Lasse Henriksen
43.18 Mikkel Henriksen
43.41 Frederik Nordesgaard
46.48 Ruben Juel Rosdahl
49.33 Tobias Andersen
  Karsten Emde Nygaard
  Kristian Emde Nygaard
  Nicolas Sørensen
 

5 km piger 0-9 år
 
Tid Navn
40.27 Amanda Sørensen
50.36 Neema Sejersen
1:05:00 Gry Bonde Fahlgren


5 km drenge 10-13 år
 
Tid Navn
22.36 Jonas Kahn
22.36 Ruben Jacobsen
25.39 Kristofer Nordestgaard
28.14 Nicolai Nissen
35.53 Mads Senik

5 km piger 10-13 år
 
Tid Navn
26.01 Klara Hansen
35.27 Line Braun
38.11 Amalie Dall
43.51 Lea Jacobsen
43.51 Maria Rasmussen


5 km mænd 14 +
 
Tid Navn
20.08 Simon Petersen
22.06 Flemming Jensen
23.11 Peter Bjarnarson
23.18 Niels Andersen
23.54 Anders Marstarnd
25.14 Brian Hansen
25.48 Philip West-Hald
27.16 Dan Dyrbak Holst-Christensen
28.37 Frida Retz Nielsen
28.40 Niels Jacobsen
29.42 Allan Ørslund
29.53 Jens Larsen
30.38 Peter Fisker Lassen
34.55 Peter Rasmussen
36.28 Kristian Petersen
36.42 Michael Bonde
38.53 Steffen Sandager
40.27 Marcus Holm
46.48 Morten Juel Rosdahl

5 km kvinder 14 +
 
Tid Navn
25.31 Rikke Madsen
27.04 Helle Pedersen
27.24 Cecilie Hansen
27.42 Lene Dyrbak Holst-Christensen
28.18 Winnie Nørrestrand
28.45 Stine Andersen
28.51 Line Lillesø
29.12 Line Dessing
29.41 Dorte Sandager
30.21 Charlotte Sørensen
30.43 Bergitte Udemark Hansen
31.12 Mai Fisker Lassen
31.27 Anette Wortmann
32.09 Mette Jensen
33.26 Ida Hansen, 15, 5 km
34.47 Jannie Lambrecht
34.47 Lisbeth Madsen
34.55 Jannie Rasmussen
35.26 Anitta Sleby
36.01 Birgitte Olsen
36.01 Kirsten Jans
36.10 Mette Braun
37.23 Gitte Mathiasen
37.23 Mathilde Mathiasen
38.11 Michael Nordesgaard
38.18 Kamilla Emde
39.42 Birgit Jepsen
40.27 Pia Petersen
41.43 Katrine Sofie Larsen
41.43 Kristian Carsten Larsen
42.16 Karina Hansen
43.10 Anna Vestergaard
43.13 Helle Christensen
43.18 Karina Emde Nygaard
45.26 Gitte Jacobsen
49.33 Mia Sondstrup
50.36 Johanne Christensen
 
10 km mænd 14 +
 
Tid Navn
38.54 Bjørn Jensen
42.42 Carsten Lundegaard
44.25 Jørgen Mathiasen
45.35 Ruben Jørgensen
46.29 Thomas Bach Nielsen
51.33 Frederik James
59.11 Hans Jørgen Hansen

10 km kvinder 14 +
 
Tid Navn
53.18 Astrid Retz Nielsen
53.24 Anja Hiltunen
59.11 Dorte Mogensen
1.02.26 Esther K. Jeppesen
1.04.16 Vicki Kop
1.04.16 Monica Madsen

 
Allindelille IF | | |